Upozornění: Žádáme všechny členy TJ Orion Praha, aby nejpozději do 31.7.2021 uhradili členské příspěvky. Více informací zde

12. 9. 2020

Naše Stržky přivezly zlatou medaili z VCP

V osmičlenné sestavě jsme vyrazily do Plzně, kde se jako každý rok konal turnaj
Velká cena Plzně. Jako první jsme hrály proti 15. ZŠ v Plzni, kterou jsme lehce
porazily 2:0. Po dvouhodinové pauze následoval další zápas a to proti týmu Sk Třebín,
nad kterým jsme zvítězily 2:0 a poté ještě utkání proti Českému Krumlovu, který
jsme i přes slabý výkon ve druhém setě porazily 1:1. Nyní jsme z prvního místa
postoupily do skupiny o 1.-6. místo. V této ,,skupině“ jsme se nejprve utkaly s
domácím týmem Lokomotiva Plzeň. První set velmi vyrovnaný, ale v koncovce jsme se
ukázaly lepší my a zvítězily 25:23. Do druhého setu jsme nastoupily mnohem hůř a až
do stavu 14:2 jsme nebyly schopné otočit. Ovšem poté se karta obrátila, a po úspěšné
sérii bodů jsme set vyhrály 26:24. Poslední zápas dne jsme odehrály proti Chodovu,
ve kterém jsme opět zvítězily 2:0.

V neděli jsme nás čekaly pouze 2 zápasy. První byl proti týmu Sk Hlincovka. V prvním
setě jsme se se soupeřem přetahovaly o každý bod, ale i tak jsme vyhrály 25:21.
Ve druhém setu jsme díky sérii dobrých podání Hlincovku porazily 25:12. Závěrečný
zápas jsme hrály proti Sokolovu, který jsme i přes příšerný výkon vyhrály 2:0. Poté
jsme už jen čekaly na vyhlášení, kde naše spoluhráčka Dáša Pelantová získala ocenění
za nejlepší útočící hráčku turnaje a my jsme si došly pro zlaté medaile a tašku plnou