Upozornění: Žádáme všechny členy TJ Orion Praha, aby nejpozději do 31.7.2021 uhradili členské příspěvky. Více informací zde

ru6-image001

V sobotu hráli junioři na Kladně

18. 11. 2017

V sobotu 18.11.2017 svedli naši junioři lítý boj o další ligové body

Nejnáročnější, nejnapínavější, nejkrásnější, nejbojovnější, a hlavně vítězné tiebreaky

V sobotu 18. 11. 2017 jsme nastoupili k našemu nejtěžšímu dvojutkání juniorské ligy. Do hráčské sestavy se zařadilo nové libero Šimon Bambas, který je u nás na hostování z Příbrami.

Sestava: Michal Stříbrný, Tomáš Maixner, Fanda Knobloch, Adam Štoček, David Martinkovič, Michal Mihaliček, Šimon Bambas, Střídali: Adam Nekolný, na střídačce: Martin Riesz, Kuba Zikeš, Dan Slunečko, Adam Kohout

První set prvního zápasu se nesl v duchu zjišťování soupeřových kvalit, a to na obou stranách hřiště. Nikdo však netušil, že přetahovat se o každý bod na hřišti bude náplní celého prvního a posléze i druhého utkání. Byli jsme svědky neuvěřitelných zákroků v poli od všech hráčů obou dvou týmů. Naši chlapci bojovali bod po bodu až se dopracovali ve vypjaté koncovce k zisku prvního setu. Našim hráčům se vyplatily tréninky zaměřené na příjem, obranu v poli a na umístění útoku do konkrétního místa na hřišti. Většina příjmů v prvním zápase byla vhodná pro jakoukoli herní kombinaci, a tudíž měl Michal Stříbrný na nahrávce volné ruce ve výběru útočných kombinací. První set jsme vybojovali za stav 27:25. Největší problém nám dělali kladenští smečaři Vostárek a Kozák. Není se čemu divit, Adam Kozák nastupuje za A-tým kladenského mužského extraligového družstva a Josef Vostárek, který hraje za SK Dansport juniorskou extraligu, ale především je neuvěřitelně vysoký, což také umí na hřišti velmi dobře využít. Ve druhém a třetím setu se Kladnu podařilo díky využívání právě těchto dvou svých nejdůležitějších hráčů naše chlapce porazit dvakrát shodně 25:19. Od druhého setu také začal dělat podstatné chyby rozhodčí, který několikrát uškodil jak našemu družstvu, tak družstvu domácích. Čtvrtý set kluci plnili všechny trenérovy pokyny, dostali tak svou bezchybnou hrou soupeře pod tlak a jednoznačně ho přehráli v poměru 25:13. Naděje na vítězství pokračovala do samého konce našeho zápasu. V tiebreaku jsme viděli přetahovanou o každý balon, neuvěřitelné obětavé zákroky v poli na obou dvou stranách hřiště, ale jak se říká „trpělivost růže přináší“ a v našem případě bychom mohli říct, že trpělivost našich chlapců nám přinesla vítězství ve 25minutovém tiebreaku vítězství za stavu 23:21. Vzhledem k tomu, že se celý zápas hrál 2h a 15minut, a druhý zápas začínal ve 13:00, bylo zapotřebí rychle zregenerovat a trochu se posilnit. Většina družstva odjela pořídit zbytku družstva něco rychlého k jídlu, protože po tomto zápase bylo zapotřebí rozmasírovat nějaké namožené svaly, zatejpovat nová bolavá místa apod.

Ve 13 hodin jsme nastoupili k druhému utkání. Věděli jsme, že na soupeře máme, a že chceme opět vytěžit nejvíc co půjde, ideálně opět vyhrát. Utkání bylo opět od prvního setu plné napínavých okamžiků. První set tohoto zápasu jsme po třicetiminutovém boji prohráli 27:29. Kluky to však nepoložilo, protože o žádná rozehra nekončila hned útokem soupeře na zem, ale než se míč položil na jedné nebo druhé straně na palubovku, předcházely tomu nádherné volejbalové okamžiky, kdy se míč vyměnil vždy minimálně dvakrát mezi soupeřícími družstvy. Vzhledem ke skvělým výkonům všech hráčů v poli a skvělému příjmu jsme druhý a třetí set zvítězili shodně 25:17. Opět přišlo v dalším setu na lámání chleba, a především započal chybovat ve svých výrocích rozhodčí, což zapříčinilo, sníženou koncentraci hráčů na obou dvou stranách, ale i přesto se pořád hrál moc pěkný volejbal. Kladno ve čtvrtém setu zvítězilo 25:18. Udělilo se několik žlutých a červených karet. Žlutou kartu obdržel kapitán soupeřů, za nevhodné komunikační dovednosti při rozhovoru s rozhodčím. Další trest dostal trenér družstva Kladno, který po jednom z výroků rozhodčích již neudržel nervy na uzdě a vystartoval slovně po rozhodčím, a vysloužil si tak červenou kartu. Do pátého setu se nastoupilo s jasným cílem. Porazit Kladno v posledním setu a připsat si tak další dva body do tabulky juniorské soutěže. Kladno postavilo na hřiště tu nejlepší sestavu, kterou mělo. A my jsme od počátku setu dodržovali jasně stanovená pravidla trenéra, příjem a práce na hřišti byly v pořádku, takže se dalo útočit a kombinovat. Opět se bod po bodu střídal servis z jedné na druhou stranu. Za stavu 8:5 jsme se otočili a boj pokračoval. Za stavu 8:10 opět v koncovce setu udělal rozhodčí další chybu, a to nevydržel již náš trenér a vysloužil si tak žlutou kartu za to samé, co trenér družstva Kladno v předchozím setu. V tomto setu obdržel jednu červenou kartu náš kapitán, za nakopnutí míče po několikátém špatném rozhodnutí rozhodčího a opravdu to bylo moc i na fanoušky, kteří nás přijeli podpořit v podobě rodičů, prarodičů a kamarádů našich hráčů, a kteří k rozhodčímu přistoupili a sami jeho výkon připomínkovali. I přes všechny tyto vypjaté situace, které hráčům na koncentraci zrovna dvakrát nepřidaly jsme dokázali zvítězit v poměru setu 15:11 a vezeme domů tedy z celé náročné soboty čtyři do tabulky, a dotáhli jsme se o jeden bod za družstvo Kladna.

Po zápase jsme si s trenérskými kolegy příjemně potřásli rukami a krátce jsme pohovořili o šíleném výkonu rozhodčího.

Naše chlapce je zapotřebí pochválit, že se zvládli v obou dvou zápasech zkoncentrovat natolik, že družstvo Kladna porazili. Především bychom chtěli pochválit všechny přihrávající hráče za skvělou práci, protože většina příjmů byla dobrých, což se ve statistice hodnotí jako ve škole od 1-3, s tím, že těch s jedničkou a dvojkou bylo nejvíce, a proto měl Michal Stříbrný ulehčenou pozici na nahrávce, kdy mohl kombinovat hru tak jak potřeboval. Obětavost v poli a parádní spolupráce všech na hřišti i mimo něj, byla stěžejním okamžikem. Slovy našeho trenéra – „Chtěl bych vám všem za dnešní dvojzápas poděkovat. Dneska jste dokázali, jaký jste super kolektiv. Děkuji.“

Na závěr je potřeba skoro v polovině soutěže zmínit, že ze skupiny postupuje pouze první družstvo z tabulky do baráže o extraligu, a tím pádem je před námi spousta práce a důležitý je každý další odehraný a vítězný zápas. My našim chlapcům věříme a držíme palce, aby si zápas a ochotu, kterou na hřišti předvedli v odehraných zápasech, pamatovali do dalších klání. Příštím hracím dnem je sobota 2. 12. 2017, kdy hrajeme v náhradní hale v Kyjích proti družstvu Sokolova, kam jste všichni samozřejmě srdečně zváni.

Michal Stříbrný, kapitán hodnotí výkon družstva: „O dvojzápase s Kladnem jsme všichni dopředu věděli, že to bude nejdůležitější zápas podzimu. Do zápasu jsme ale vstoupili velice dobře, plnili jsme všechno, co se nám řeklo, tlačili jsme servisem, a hlavně jsme dobře přijímali a hráli v poli. První zápas po dlouhém a napínavém tiebreaku jsme zvítězili 3:2. Po rychlém a studeném obědě jsme si chvilku odpočinuli a šli znovu na věc. Druhý zápas byl skoro samý jako první, byla to velká bitva o každý balon, a nakonec dobře pro nás jsme opět zvládli konec zápasu v tiebreaku a připsali jsme si i druhou výhru 3:2.

Fanda Knobloch, nejvíce bodující hráč obou dvou utkání: „Oba dva zápasy jsme hráli dobře a stejně tak soupeř. Myslím, že jsme je přehráli hlavně v obraně, a na příjmu. Útočili jsme dost dobře, ale oni také, takže to bylo dost vyrovnané. Většinu zápasu jsme měli vždy přijmuto za jedna a mohli jsme hrát rychlou a dynamickou hru. Měli jsme taktičtěji podávat na slabší hráče, ale i tak jsme to v obraně zvládli. Občas tam bylo nějaké zaváhání, ale nevzdali jsme jediný míč. Měli jsme poměrně slušné bloky i zákroky v poli, a i z těžších situacích jsme často získali bod.“

Šimon Bambas, libero: „Čekal nás v sobotu dvojzápas s vedoucím Kladnem. Jeli jsme si s klukama pro první místo v tabulce, což nakonec nedopadlo, ale i tak být bod za Kladnem je lepší než být za ním o více bodů. Kladno nejvíce využívalo své dva nejlepší hráče, ale Ti si ve finále nevěděli rady jak na nás, protože když nám zasmečovali do hřiště, tak jsme to v poli vybrali, a takto se hrálo po celou dobu obou dvou zápasů.“

Kladno x Orion
Zdárky párky přátelé!
Přinášíme vám další z řady abnormálně vtipných reportů (nefandi si Ádo). Protentokrát
jsme zamířili do předalekého Kladna, kde jsme odehráli náš další dvojzápas. Na Kladno jsme
ztráceli 3 body v tabulce a byli jsme odhodláni tuto ztrátu vymazat. Vstávali
jsme už časně z rána a už kolem čtvrt na devět jsme byli vehnáni do kladenské nafukovačky
(btw. Nevím, jestli to bylo záměrně ale trochu nás to rozhodilo, co si budem…), kde bylo
tak -1856292°C. Po rychlém motivačním proslovu našeho šéfredaktora, u kterého se nám klepaly
brady zimou, jsme se šli rozcvičit, rozpinkat/rozplácat a nechybělo ani to rozsmečování…
úderem deváté hodiny ranní byla vyslána první raketa na servisu a už to jelo. Bitva o každý
bod, tahanice dvou mančaftů a spousta spektakulárních úderů vedla k vyhrocené koncovce,
ve které jsme si výhru urvali. 1:0 Orion. Omámeni výhrou v prvním setu jsme si úspěšně
vyházeli druhý i třetí set. No…asi si umíte představit co se dělo před čtvrtým setem.
Slova jako zodpovědnost, chuť, makat a další létala všude kolem ve všech různých pádech,

ale světě div se…ono to zabralo. Byl tu tie-break…všichni našponovaný a maximálně
soustředění jsme se si to šli vydřít. Vošustěný párky sem, deka tam a nějaký to eso nám
zařídili vítězství 23:21!!
Tentokrát jsme se ale nešli přežrat do Mekáče…nenene…pokyny zněly jasně…něco malýho,
abyste mi pak ještě skákali (načež nemohlo přijít nic jiného, než vtip o tom, že my stejně
neskáčem). Takže jsme si tam každej vyslal něco jinýho, a už za hoďku jsme museli být zpátky
v nafukovačce, abychom se pořádně rozcvičili. Takže všichni až na Kachnu (kdo jinej) jsme
byli nastoupení k druhému proslovu. Byli nám sděleny pokyny pro druhý zápas (povzbuzení
týmového ducha samozřejmě nechybělo) a vlítli jsme na rozcvičku. V 13:00 zazněl první hvizd
a už to zase frčelo. Tentokrát měl ale zápas trochu jiný spád. První set prohra, poté další
2 sety výhra. Pak opět prohra, ale v tiebreaku jsme se nezmýlili. Orion 2x vítězí 3:2!!!!

Statistické okénko

První zápas

Orion – 17 zkažených podání, 5x eso, úspěšnost v obraně 35,2 %, 11 chyb v útoku, 67,6% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce, 27,2% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce

Kladno – 12 zkažených podání, 7x eso, úspěšnost v obraně 34,4 %, 10 chyb v útoku, 52,2% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce, 50,6% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce

Druhý zápas

Orion – 13 zkažených podání, 7x eso, úspěšnost v obraně 33,6 %, 68,6% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce a 48,4% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce

Kladno – 10 zkažených podání, 3x eso, úspěšnost v obraně 33,8 %, 58% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce, 52,4% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce