Upozornění: Žádáme všechny členy TJ Orion Praha, aby nejpozději do 31.7.2021 uhradili členské příspěvky. Více informací zde

V sobotu 6.1.2018 se v hale Tatranu Střešovice uskutečnila Velká cena Prahy juniorek a kadetek

6. 1. 2018

V sobotu 6.1.2018 se v hale Tatranu Střešovice uskutečnila Velká cena Prahy, které se zúčastnilo družstvo našich juniorek

V sobotu 6.1.2018 se naše juniorky zúčastnily Velké ceny Prahy, který se konal v hale
Tatranu Střešovice. Po nepovedeném prvním zápasu s Olympem, se jejich výkon stále
zlepšoval. S dalším soupeřem, kterým byly juniorky z Tábora, již bez větších potíží
vyhrály 2:0. Posledním soupeřem ve skupině jim bylo extraligové družstvo juniorek z
Českých Budějovic. První set tohoto zápasu byl asi jejich nejlepším výkonem za celý den,
byly silné v útoku, dařilo se jim na bloku, velmi dobře četly hru soupeřek a díky tomu
byly bezchybné i v poli. Díky tomu tento set vyhrály 25:20. Ve druhém setu se již
prokázaly větší zkušenosti hráček Českých Budějovic a našim juniorkám se již nepodařilo
svůj výkon zopakovat. Protože se turnajové zápasy ve skupině hrály pouze na dva hrané sety,
skončil tento zápas zaslouženou remízou.

Jen díky horšímu skóre, naše juniorky nakonec obsadily ve skupině 3. místo a čekal je
zápas o celkové 5. místo. Po více jak tříhodinovém čekání a tento zápas, jim za soupeře
bylo extraligové družstvo kadetek, shodou okolností opět z Českých Budějovic. Naše juniorky
do něho nevstoupily vůbec dobře a první set, po nepřesvědčivém výkonu prohrály. Druhý set
byl již vyrovnaný, nicméně družstvo z Budějovic mělo stále náskok několika bodů a naše
hráčky musely neustále dotahovat. Až v závěru se jim podařila úžasná otočka a díky ní
druhý set vyhrály 26:24. Tím zápas posunuly do tiebreaku, který po nervydrásající bitvě
nakonec vyhrály poměrem 16:14, což znamenalo, že v turnaji obsadily celkové 5. místo.
Tento turnaj byl mimo jiné i premiérou Terezy Černé na postu trenérky družstva juniorek.
Sestava: Ester Atlasová, Anička Bízková, Anička Černohousová, Kačka Heranová,