Upozornění: Žádáme všechny členy TJ Orion Praha, aby nejpozději do 31.7.2021 uhradili členské příspěvky. Více informací zde

Turnaj nadějí Sokolík

3. 11. 2018

V sobotu 3.11. odehrálo družstvo mladších a straších žákyň úspěšně další turnaj

Sokolík- turnaj nadějí se hrál v sobotu 3.11. v Plzni

Minulý víkend proběhl turnaj nadějí Sokolík, kterého se zúčastnilo naše družstvo složené
z mladších a starších žákyň. V sobotu probíhal turnaj již od rána úspěšně. Holky začaly
ráno výhrou 2:1 proti Plzni. Na výhře se velmi podepsala kvalita podání a udržení nervů
„na uzdě“ v koncovkách vyhraných setů. V druhém setu došlo k drobnému zaváhání, a proto
se rozhodovalo až v 3. setu. Po pauze jsme poměřili síly s týmem Žatce, který jsme porazili
také až v tie-breaku. Oba zápasy provázely obětavé zákroky, dobré podání s nízkou chybovostí.
Třetí zápas jsme měli díky dobrému rozlosování opět po jedné pauze. Vítězství 2:0 proti Děčínu
prošlo poměrně hladce a z mého pohledu šlo o nejjednodušší zápas za celý víkend.

Po další pauze holky hrály o další body do tabulky s týmem Sokolova, který jsme porazili 2:0,
avšak tentokrát byl zápas mnohem náročnější, a rozhodně nebyl tak jednostranně vedený, jako
zápas předchozí. Vítěznou sobotní vlnu nám přerušil až poslední zápas s Olympem, kdy na holkách
byla už značně znát únava z odmakaných zápasů za celý den. Bohužel jsme se nezmohli na moc
odporu, v prvním setu jsme prohráli přibližně 10:25. Druhý set vypadal trochu nadějněji, velkou
část setu jsme i nad soupeřkami vedli, ale nakonec Olymp v koncovce otočil a naše holky si
odnesly první porážku 0:2 za tento, jinak z mého hlediska, velmi úspěšný víkend. V neděli si
holky odnesly výhru a prohru 1:2 a 2:1 s týmy Karlových Varů a Teplic. Nutno zmínit, že sestava
v neděli se od sobotní naprosto odlišovala, až na 2-3 hráčky. I tak z mého pohledu holky
předvedly oba dny hezké výkony. Velmi dobře podávaly, což je v této kategorii klíč k úspěchu.
Osobně jsem si turnaj velmi užil a byl pro mě příjemnou změnou od mého trénování kluků.
Pevně doufám, že i holky si turnaj užily tak jako já, a třeba někdy se opět rád objevím za čárou