Upozornění: Žádáme všechny členy TJ Orion Praha, aby nejpozději do 31.7.2021 uhradili členské příspěvky. Více informací zde

9kj-Tabor1

STRŽKY – 1.kolo ČP v Táboře a v Ústí n. L.

12. 11. 2017

O víkendu proběhlo 1. kolo Českého poháru žákyň v Táboře a v Ústí n. L.

O víkendu 11.11. – 12.11. 2017 proběhlo 1. kolo Českého poháru žákyň / skupina C1D (neboli 4. liga) v Táboře.

Účastnice: Ivanka Lehoučková, Kája Chocholová, Zuzka Dobišová, Danielka Hrubešová, Klárka Menšíková, Johanka Dotzauerová (neboli Jouza), Terka Straková, Adla Pošívalová, Sába Čerstvá a Bětka Svobodová.

Los k nám byl bohužel velmi krutý, jelikož první 3 zápasy jsme odehráli s týmy SK Volejbal Kolín, SK Slávie Praha a Volejbal Tábor, což byli 3 týmy, které nakonec hráli o postup do vyšší ligy Všechny 3 zápasy jsme prohráli 2:0. Děvčata bojovala, ale kvalita a „vyhranost“ byla na straně soupeřek. Na druhou stranu, přesně kvůli těmto zápasům, jsme náš B tým přihlásili – jednoduše proto, aby se děvčata „obouchala“. V posledním sobotním zápase jsme jasně zvítězili nad týmem TJ Sokol Město Touškov. V neděli jsme odehráli 1. zápas proti týmu BV Vratislavice a prohráli ho v 2:1 v tiebreaku, hra byla velmi pěkná, nicméně v koncovce rozhodly zkušenosti děvčat z Vratislavic. Následně jsme jasně zvítězili nad týmy VK České Budějovice B a SKŠ ZŠ Mikulova Praha B. Výsledky znamenají, že 2.kolo odehrajeme ve stejné skupině. Závěrem nutno podotknout, že víkend jsme si všichni užili a holky jsou opravdu skvělá parta (což je koneckonců vidět na fotkách)!

Váš Orion

…a co tomu říkají samotné hráčky?

Dnes se nám se svými pocity svěřila Jouza Dotzauerová:
Tábor je velice pěkné město ale my jsme z něj viděli jenom telocvičnu. Večer jsme zjistily že tady nerozváží Čínu ,takže jsme měli jenom kebab. První den 11.11 v 8:00 jsme vyrazili od nemocnice Krč. Když jsme dorazili na místo bylo polojasno a mírně poprchávalo však to nám nebránilo v tom abychom první zápas proti Kolínu prohrály 2:0… Po této prohře už začalo pršet a my jsme se přesunuly na pokoje kde jsme odpočívali a relaxovali abychom byli svěží na další zápas proti Slávii ,taktéž z Prahy. Bohužel ten jsme opět prohráli 2:0… Ale jen o 5 bodů… Další zápas hráli v hale která byla o hodně větší a hezčí…. Díky tomu jsme dvakrát po sobě vyhráli…. Pomalu se začalo stmívat a my měli už jen půl hodiny do večeře…. Na večeři jsme přišli vyfiklé a o dvě minuty dříve.. K večeři jsme měli 4 knedlíky se zelím a s omáčkou.. „Po večeři jsme se šli uložit na pokoje“….. 12.11. Jsme vstali přesně v 7:40 abychom stihli snídani v 7:45…. všichni jsme se dobře napapali a šli jsme na další zápasy…. S družstvem Vratislavic jsme prohráli v Tiebreaku…. Další zápas už jsme vyhráli na plné čáře s Českými Budějovicemi…. Myslíme si že musíme zlepšit příjem a podání.. Komunikace ve hřišti nám vcelku jde a všichni si na své míče volají..
Děkuji za přečtení
JOUZA Dotzauerová

Druhý příspěvek nám poslala Eliška Válková:

Vážení sportovní kolegové
O víkendu 11.11. a 12.11. se v Ústí nad Labem odehrálo první kolo ČP starších žákyň.
Starší žákyně čekalo 7 zápasů. Po rozcvicče následoval první zápas a to proti Ústí.
Do prvního zápasu nastoupily bojovně, protože dychtily po první osmičce.
První set hrály žákyně krásně a porazily Ústí 25:8. Po otočení stran žákyně začaly bojovat se servisem. I po menším skratu na servisu žákyně opět vyhrály (25:20).
Druhý zápas se hrálo proti Žatci. První set byl, ze začátku, opravdu dobrý a žákyně měly nakročeno k výhře. Bohužel se jim to nepovedlo a první set prohrály. Do dalšího setu si žákyně stanovily jeden cíl a to vyhrát druhý set a jít do tie-breaku. Po setu plném nervů se žákyním podařilo vyhrát a šli do tie-breaku. V tie-breaku se po pomalejším začátku žákyně rozehrály a zvítězily. Třetí zápas hrály žákyně proti Olympu D. První set byl ze začátku jako na houpačce. První daly bod naše hračky poté soupeř a tak se to pořad střídalo. Ke konci už to začalo být zajímavější a začal vyhrávat Olymp i přes to byly žákyně schopné ho porazit a zvítězit v prvním setu. Druhá strana žákyním ze začátku opravdu vyhovovala. Vedly a vypadalo to na rychlou hru, tedy do doby dokud nezačal Olymp využívat stejnou taktiku a nezačal zalévat. Žákyním chvíli trvalo než si na zalejvky zvykly, a proto je Olymp dohnal, až se dostaly týmy do nebezpečného stavu 23:23 od tohoto stavu se všechno strašně vleklo. Oba týmy chtěli vyhrát. A proto hra chodila bod po bodu. Nejprve my potom ony a to až do chvíle 26:26. Po tomto okamžiku se žákyním povedlo zabodovat a nakonec set vyhrát 28:26. Poslední zapas byl velice krizový. Všechny hračky byly velice unavené a třeštila je hlava, ale věděli, že je čeká lehký soupeř a proto počítaly s rychlou hrou. První set vskutku probíhal velice rychle, stačilo pár podavajících hraček a set byl u konce. Druhý set byl ze začátku úplně stejný pár podání a naše žákyně vedly. Bohužel po pár minutách dolehla únava na každou hračku a podle toho se změnil průběh hry. Místo razantního úderu začaly holky dávat malinkaté lobánky, které byly pro soupeře ideálním rozjezdem, kterého samozřejmě využily a dohnaly naše hračky. A začalo totální utrpení. A jakmile se oba týmy dostaly do skóre 22:22 začaly mít všichni strach. Holky stále lobovaly, a proto nebyly schopné zápas vyhrát. Po velikém stresu, slzám zoufalství a nervů se žákyním podařilo vyhrát a ukončit dnešní den čtyřma vyhrama.
Další den čekaly žákyně 3 zápasy. Před prvním zápasem se žákyně pořádně rozcvičily a byly připravené. Bohužel nebyly schopné předvést to co předešlý den a začaly dělat spoustu chyb. Špatný příjem, servis a přestaly bodovat na síti. A tak díky všem chybám, které se na sebe stále navalovaly, prohrály první set. Ve druhém setu hráli stejně a i přes to jak lehký byl soupeř, žákyně prohrály. Jako druhý nedělní zapas je čekal nejtěžší soupeř. Ovšem bez příjmu, podání a chuti vyhrát se hrát nedá, a proto žákyně začaly prohrávat. I přes to, že žákyně na soupeře měly prohrály oba sety a touto prohrou si zkazily postup do první osmičky. Poslední zápas víkendu byl proti Plzni. I v tomto zápase byly chyby, ale nebylo jich tolik. Zlepšil se příjem, útok a servis. Hra ihned probíhala příjemněji a žákyně tak vyhrály oba dva sety a zakončily tento víkend 3. místem.