Upozornění: Žádáme všechny členy TJ Orion Praha, aby nejpozději do 31.7.2021 uhradili členské příspěvky. Více informací zde

Go to content
7oj-IMG-20171001-WA0001

Sobotní dvojzápas juniorů s Karlovarskem skončil výhrami 3:0 a 3:2! Gratulujeme!

30. 9. 2017

Druhým dvojzápasem potvrdili naši junioři/kadeti průběžné první místo ve skupině 1-JRI-A

Dalším hracím dnem našich chlapců v první lize juniorů byla sobota 30. 9. 2017. Čekal nás první dvojzápas na domácí palubovce v hale DDM Prahy 12 – Monet v pražských Modřanech. Soupeřem byl tým Karlovarska, který dorazil s velkou výškovou převahou většiny svých hráčů.

Sestava domácích: kapitán Michal Stříbrný (alias Stříbro), Martin Riesz (alias Rysák), Michal Mihaliček (alias Mihy), Adam Nekolný (alias Gregy), Adam Štoček a David Martinkovič (alias Kachna), libero Jakub Zikeš (alias Ziky). Střídali: Adam Kohout a Dan Slunečko (alias Slunce)

Chlapci nastoupili do prvního setu prvního zápasu velmi zodpovědně. Kazilo se minimálně od servisů, přes přihrávku až po útok. V druhém a třetím setu koncentrace chlapců povolila, ale i přesto že se objevily chyby ve všech herních činnostech zvítězili jsme 3:0 (14, 22, 24). Nejvíce bodujícími hráči byl Adam Štoček na útoku s 13 body a univerzál Rysák s 12 body.

Sestava do druhého zápasu byla opět totožná. Chlapci nastoupili do prvního setu skvěle, nedovolili hráčům Karlovarska prakticky nic, o čemž vypovídá výsledek prvního setu 25:10. Ve druhém setu povolili v koncentraci a s vidinou rychle nabytého prvního setu jsme druhý set prohráli v poměru 24:26. Ve třetím setu se opět zkoncentrovali k perfektnímu výkonu a zvítězili v poměru 25:15. Ve čtvrtém setu došlo ke spoustě nevynucených chyb na obou dvou stranách sítě a set jsme prohráli v koncovce 28:26 a čekal nás první tiebreak. Ten jsme úspěšně zvládli a v poměru 15:11 jsme zvítězili i ve druhém zápase v poměru 3:2. Nejvíce bodujícími hráči byl univerzál Rysák s 18 body, smečař Adam Štoček s 16 body a s 15 body blokař Kachna.

Michal Stříbrný, kapitán, hodnotí utkání: „Do začátku zápasu jsme vstoupili velice dobře, plnili jsme pokyny trenéra a hráli jsme všechno precizně. Od druhého setu jsme ale polevili a začali dělat zbytečné chyby. Třetí set byl z naší strany ještě horší a chyby se množily. Nakonec jsme ale zvládli zvítězit 3:0. Do druhého zápasu jsme vstoupili stejně dobře jako do prvního, ale zbytek zase nebyl úplně dobrý a museli jsme jít až do tiebreaku, který jsme naštěstí zvládli.“

Adam Štoček hodnotí utkání: „Myslím si, že některé situace na hřišti jsme měli zvládnout mnohem klidněji, a že jsme si měli druhý zápas pohlídat. Obecně, když jsme byli na vlně tak nám to šlo, ale když se nám nedařilo, tak jsme přestali hrát týmově a podle toho i ta hra vypadala.

Martin Riesz, nejvíce bodující hráč druhého utkání, hodnotí utkání: „Zápasy byly velice povedené, až na občasnou nepozornost týmu v poli v druhém zápase, kde se nám nedařilo přijímat smeče soupeřů a podání, které nám taky občas ulítlo. Jinak super utkání.“

David Martinkovič, nejvíce bodující blokař, hodnotí utkání: „První set byl dobrý a nedělali jsme takové chyby. Od druhého setu mi přišlo, že kleslo nasazení našich hráčů až do konce třetího setu. Tam jsme se na konci zvedli a začali jsme hrát jinak. V prvním zápase jsme měli dobrý útok. Druhý zápas byl ze začátků podobný jako první set prvního zápasu, ale potom jsme začali mít problém s motivací, s příjmem, servisem atd. Proto jsme ty dva sety prohráli, ale poslední jsme naštěstí vyhráli, protože jsme se zkoncentrovali a nedělali jsme tolik chyb.

Zdeněk Kulčák, asistent trenéra, hodnotí utkání: „V prvním zápase jsme předčili Karlovarsko ve všech herních dovednostech, nejvíce bych vyzdvihl výkon Gregyho, který hrál velmi dobře. V druhém zápase nám cestu k vítězství nezkomplikoval soupeř, ale naše hlava, a tím vytvářené hrubé chyby. Tím, že vyhrajeme první set 25:10 neznamená, že vyhrajeme celý zápas. Hráči ztratili koncentraci, a tím i nenavázali na své předešlé výkony. Naopak se začala kupit chyba za chybou. Na tom musíme ještě hodně pracovat.

Orion x Karlovarsko
Čusčus,

Dneska bylo venku krásně a jak jinak strávit krásný den než v hale. Na programu jsme měli dvojzápas proti Karlovarsku. Takže pěkné na devítku do haly a v deset už se špílilo. První zápas jsme si to hlídali, teda až na pár blbostí, co jsme vytvořili (bez nich bychom to nebyli my). No…a teď ke komedii za kterou, bychom měli dostat zaplaceno…druhý zápas… takticky jsme usmlouvali začátek na jednu hodinu. Takže jsme tam hodili jeden mekáč (ten je pro sportovce) a už jsme si to valili zpátky, abychom stihli začátek. První set hlídačka… s desítkou dostali kluci vysoký. Druhý set… tahali jsme se do koncovky a ty jsme nezvládli… zbytečně prohraný. Třetí set znova hlídačka…no a aby se neřeklo tak jsme ten čtvrtej set zase vyházeli a spadlo nám tam toho víc, než by mělo…no a byl z toho tie-break. Nervíky, testosteron a napětí lítali vzduchem…tahačky o každej bod, hádačky o všechno možný to všechno kvůli 15 bodům. Nakonec jsme si to urvali, a můžeme se radovat z dvou výher. Díky všem, co přišli podpořit.
Vaše Kobry

Statistické okénko

První zápas

Orion – 15 zkažených podání, 10x eso, úspěšnost v obraně 49 % – 6 bloků v zápase, 12 chyb v útoku, 68% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce, 33% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce

Karlovarsko – 9 zkažených podání, 7x eso, úspěšnost v obraně 40 % – 0 bloků v zápase, 15 chyb v útoku, 42% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce, 20% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce

Druhý zápas

Orion – 15 zkažených podání, 16x eso, 12 bloků v zápase (7 z prvního sledu), 81% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce a 48% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce

Karlovarsko – 19 zkažených podání, 12x eso, 6 bloků (z druhého sledu), 58% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce, 32% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce