Upozornění: Žádáme všechny členy TJ Orion Praha, aby nejpozději do 31.7.2021 uhradili členské příspěvky. Více informací zde

Předkolo kvalifikace MČR mlžek v HK se vydařilo!

9. 4. 2019

Mladší žákyně byly úspěšné na předkole kvalifikace MČR a postupují do kvalifikačních bojů 13.-14.4. v Bílovci!

Kvalifikace mlžek na MČR v Hradci Králové

Po třetím místě v pražském přeboru jsme se vypravily do Hradce Králové, kde se hrála první část kvalifikace na MČR. Vyrazily jsme v sestavě: (kapitánka) A. Pavelková, K. Pavelková, D. Pelantová, V, Gruntová, Z. Sůsová, K. Pavelková J. Spálená, A. Obuškevicová, T. Svobodová, A. Matolínová, M. Mikulecká, E. Březinová a psychická podpora s nalomeným prstem J. Tomanová. Cíl byl jasný: postoupit do druhé části kvalifikace (postupovaly 4 týmy).

Ani brzké vstávání nás nevyvedlo z formy a hned první zápas proti Jablonci jsme vyhrály suverénně 2:0. Stejně tak dobře se nám dařilo i v následujících dvou zápasech proti Kometě (25:11, 25:17) a Ústí (25:7, 25:10). Potom následovala dvouzápasová pauza, kterou jsme strávily v místním nákupním centru.

Poslední zápas tohoto dne jsme hrály proti domácím týmu HK Slavia. První set jsme jasně vyhrály 25:15 a po náskoku z podání, který jsme si vytvořily v 2. setu jsme se blížily k výhře 2:0. Ovšem přestaly jsme hrát a z náskoku 18:8 bylo najednou 18:15. Nakonec jsme ve stresující koncovce zvítězily 25:23. To už byl postup jasný.

Druhý den ráno jsme po vydatné snídani nastoupily proti týmu BVC Chodov, který stejně jako my neprohrál v sobotu ani jeden zápas. V prvním setu nám nešel příjem, jelikož soupeřky měly velmi dobré podání. V druhém setě se již dařilo o trochu lépe, ale stejně to nestačilo na výhru a tak jsme s Chodovem prohrály 0:2. Chuť jsme si spravily v následujícím zápase proti Olomouci výhrou 2:0. Poslední zápas víkendu jsme hrály proti Děčínu.

První set jsme nedaly soupeřkám příležitost k útoku a díky skvělým servisům jsme vyhrály 25:8. V druhém setu proběhlo velké střídání, ale podání se už nedařilo jako v prvním setu. V jednu chvíli jsme prohrávaly dokonce o 7 bodů. Poté přišel setball soupeřů za stavu 24:22. Naštěstí se na servisu objevila Kačka a pak kapitánka Anička a set jsme vyhrály až 28:26.

Celý víkend hodnotíme velmi pozitivně. Na hřišti i na lavičce panovala skvělá atmosféra a všechny jsme si víkend moc užily. Druhá část kvalifikace se hraje 13.-14.4 v Bílovci. Držte palce!  Děkujeme Radce, Týně a Kačce.