Upozornění: Žádáme všechny členy TJ Orion Praha, aby nejpozději do 31.7.2021 uhradili členské příspěvky. Více informací zde

Kadeti hráli další kolo ČP v Havlíčkově Brodu

Kadeti o víkendu 4.-5.11. odehráli velmi podařené kolo Českého poháru

Kadeti postupují do první šestky Českého poháru

V sobotu jsme se vydali netradičně vlakem směr Havlíčkův Brod. Díky předehranému
zápasu z úterka, jsme věděli, že nás budou čekat oproti původnímu plánu jen tři
zápasy v řadě. Poté bude čas na oběd, regeneraci a sehrajeme zápas poslední a pofrčíme
domů. I vzhledem k této náročnosti jsem se rozhodla, že pojedeme vlakem a pojmeme
výjezd jako takový menší teambuilding.

Po příjezdu do Havlíčkova Brodu jsme se ubytovali, dle slov některých chlapců v nejlepším
ubytování, kde kdy bydleli a vyrazili jsme na večeři. Zvolila jsem netradičně kebab, za 85,-
neskutečné množství masa a zeleniny v tortile. Pochutnali jsme si a vyrazili jsme směr
ubytování, někteří ještě před Billu. Na hotelu jsme si pěkně popovídali, neskutečně jsme
se zasmáli, až jsme kolikrát plakali smíchy.

Večerka nebyla vyhlášena, pouze bylo družstvo informováno o tom, že pokud chtějí ponocovat,
je zapotřebí mít na paměti, že druhý den hrajeme a špatné výkony jsou zapovězeny.
V neděli jsme se nasnídali, pobalili a vyrazili jsme na halu. Na hale jsem nikdy nebyla a
tak jsme důvěřovali navigaci, ale i tak jsme po chvilce halu našli, zatejpovala jsem 5-6
hráčů a šlo se na to. První zápas proti Nymburku chlapci zpočátku ještě vypadali, jako že
vstávali zrovna když nastoupili na hřiště. První set jsme prohráli, ale usedali jsme na
lavičku po tomto setu se slovy, takže teda na začátek tiebreak. Tak tomu také ve skutečnosti
bylo. Kadeti k tomuto zápasu nastoupili v sestavě silnější – Míša Mihaliček, Vojta Maleček,
Adam Kohout, Kuba Zikeš, Lukáš Radimský, Kuba Lebeda a Honza Barták. V průběhu zápasu se
zlepšovaly všechny herní činnosti, a tak jsme se mohli těšit prvním dvěma bodům do tabulky.
V druhém zápasu jsme naskočili proti Českému Krumlovu, který dalo by se říct jsme doslova
přejeli. Kluci předváděli dobré výkony ve všech herních činnostech, plnili pokyny trenérky
(ty nebyly moc náročné – nekazit podání, vracet se do svého postavení, vykrývat, hlídat si
svou část hřiště, a příjem-náhra-smeč a jede se dál) a celkově bojovali o každý balon.
Kazilo se méně podání, dařilo se na příjmu a dalo se kombinovat a na hřiště se tak mohli
podívat další naši hráči.

Třetí zápas v řadě jsme sehráli proti družstvu z Ústí nad Labem. Na lavičce zůstaly opory
týmu Michal, Adam, Vojta a Kuba Zikeš a do hřiště se podívali ostatní na celý zápas –
Tom Maleček vystřídal Kubu Lebedu na nahrávce, začal na hřišti Jenda Malinský, Kryštof Hon,
Matouš Bittner a Kuba Matolín. Zápas to byl psychicky náročný především pro trenérku, ale
naopak kluci na lavičce předvedli skvělý hecířský výkon našich mladých nadějí a vítězství 2:0
bylo na světě.

Dali jsme si oběd – někdo si dal smažák s hranolkama (většina), někdo radši řízek. Ulehli
jsme na hale a na šatně k poobědovému odpočinku a zanedlouho nás čekal poslední zápas skupiny.
Oběd a pauza dvou zápasů se na nás podepsala, takže se kazil servis, nedařilo se na příjmu
v prvním setu, a velmi dobře nás soupeř blokoval. Do druhého setu jsme nastoupili s novými pokyny,
a těmi byly zkrácené náhry na kůl a kluci byli také vybízeni k nebojácnosti a co největšímu
rozhazování nahrávek. Rvali se jak lvi, a předváděli neuvěřitelné zákroky v poli i na síti,
skvěle blokovali, přijímali, a byl to skvělý zápas, který jsme dotáhli do vítězného konce
v poměru 2:1 a celkově jsme se umístili na krásném druhém místě zajišťující postup do první
osmičky.

Chtěla bych na tomto místě klukům poděkovat za skvělé i méně skvělé volejbalové okamžiky,
spoustu srandy a maximální součinnost a soudržnost.
Další turnaj českého poháru se uskuteční za našeho dohledu jakožto pořadatelů v sobotu 1.12.
Těšíme se na hojnou podporu a skvělou podívanou. Do té doby budeme mít spoustu tréninků
k vypilování některých herních nejasností.