Upozornění: Žádáme všechny členy TJ Orion Praha, aby nejpozději do 31.7.2021 uhradili členské příspěvky. Více informací zde

Go to content
mde

Junioři v sobotu hráli další kolo 1. ligy

2. 12. 2017

V sobotu 2.12.2017 hráli junioři 13. a 14. kolo 1. ligy se Sokolovem a oba zápasy vyhráli.

První zápas dopadl 3:1, druhý zápas byl ještě lepší a tedy výhra 3:0 (třetí set 30:28)!

Průběžné výsledky najdete zde: Průběžná tabulka JRI 1. liga

Fotografie z utkání jsou v sekci Fotogalerie.

Rozpustilých 6 bodů je doma!
Sestava: Michal Stříbrný, Tomáš Maixner, Fanda Knobloch, Adam Štoček, Adam Nekolný,
Michal Mihaliček, Martin Riesz – na liberu. Lavička: Kuba Zikeš, Dan Slunečko,
David Martinkovič, Adam Kohout

Vážení volejbaloví příznivci,
jsme rádi, že jste nám nakloněni, že se někdo z vás občas objeví na zápase a podpoří
naše chlapce. V sobotu 2. 12. jsme odehráli další dvojutkání, tentokráte ještě proti nám
neznámému družstvu Sokolova. Vše začalo krásně, všichni hráči přijížděli, realizační tým
byl na místě, hřiště a zápisy připraveny, bolavá místečka zatejpovány a mohli jsme se
pustit do rozcvičky. Proč tentokráte začínám již takto od začátku a dopodrobna. To se
vám tak přihodí, že o jednom členovi našeho týmu nemáme žádné zprávy, a je jasné, že zápas
rozhodně nestihne. Sestava převrtat nejde, protože ji již máme zapsanou v oficiálním zápasu
a zkontrolovanou rozhodčím. Dal by se na toto téma jistě napsat fejeton, ale myslím si, že
„kač kač kač“ už je takto dost vytrestaný. Do zápasu jsme vstoupili velmi opatrně, protože
jsme nevěděli, co od soupeře očekávat. Příjem byl velmi rozházený po celý zápas. Chyby
střídaly velmi povedené akce v poli nebo smečařská či blokařská přehlídka našeho nahrávače
Michala Stříbrného. Občas to na hřišti vypadalo, že se chlapci doslova „píchli o šípkový trn“
a byli všude pozdě, nestáli tam kde měli stát apod. I přes všechny tyto chyby, bychom měli
pochválit Gregyho, který musel zastoupit našeho nezodpovědného Kachnu (Davida
Martinkoviče), a dařilo se mu dobře. Velmi vázlo vykrytí při našem útoku. Nejčastěji vbíhal
ze svého správného postavení zpoza hřiště Adam Štoček, který několikrát zachránil míč,
po kterém nikdo jiný ani nevzdechl. V koncovce třetího setu, jsme opět usnuli na vavřínech,
a tudíž následoval trest po zásluze v podobě prohraného setu. Ve čtvrtém setu jsme i přes
další a další nevynucené chyby zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem 25:23 a připsali
jsme si tak za utkání za stavu 3:1 na sety cenné a potřebné body do tabulku.

V prvním zápase byli nejlépe bodujícími hráči Fanda Knobloch, Tomáš Maixner a Adam Štoček.
Všichni měli přibližně stejný počet bodů, což je dobře a svědčí to o rovnoměrném vytěžování
našich útočících hráčů.

Druhého zápasu jsem se bohužel nezúčastnila vzhledem k dalším pracovním povinnostem,
takže máme pouze statistiku a informace k prvnímu zápasu. V druhém zápase chlapci
zvítězili 3:0, získali další tři body do tabulky. Dle zprostředkovaných informací mohu pouze
napsat, že zápas se vyvíjel podobně jako ten první. Mnoho nevynucených chyb, při vedení
větším bodovým rozdílem ztráta koncentrace apod.
Hodnocení Adama Štočka: „Byl to dobře zvládnutý dvojzápas, který jsme proložili občasnými
chybami a ztrátami koncentrace. Ale šest bodů je šest bodů, a to se počítá.“

Statistické okénko
První zápas
Orion – 13 zkažených podání, 10x eso, úspěšnost v obraně 31,8 %, 12 chyb v útoku,
64,5% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce, 41,5% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce
Sokolov – 13 zkažených podání, 4x eso, úspěšnost v obraně 42,5 %, 8 chyb v útoku,

Orion – Sokolov z pohledu Adama Štočka
Čégo!!
Už jsme tu zas a přinášíme vám novinky o našem zodpovědném a naprosto střízlivém týmu…
a Kachnovi. Asi si říkáte…co tak asi mohl ten blboun udělat…no…debílek si řekl,
že když je ten pátek tak proč chodit domů… (podrobnosti jeho dobrodružství publikovat
nebudeme) výsledkem čehož bylo 9 nepřijatých hovorů na jeho mobilu + a teď si sedněte…
přišel o 2,5 hodiny pozdě. Prostě Kachna…no dost už o něm a vrátíme se k tomu týmu.
Se zalepenýma, ospalýma očima jsme se sešli ve velmi nekřesťanskou hodinu v náhradní hale
v Kyjích. Provedli jsme rozcvičkový trojboj (protaženíčko, pinkáníčko a rozplácáníčko přes
síťando) a mohli jsme jít na věc. První dva setíky slušný…znáš to, prostě pastva pro oči.
No…a pak to jelo… třetí set nanic a až do konce zápasu, který skončil 3:1, to bylo
dosti šílené. Každopádně jsme to nějak došmudlali a pak následovalo diplomatické jednání
o začátku druhého zápasu. Hráli jsme v Kyjích, takže na nějakej Mekáč jsme mohli rychle
zapomenout… naštěstí to jistil číňan na rohu a jeho bagety. Začátek druhého zápasu jsme
dali na 13:30, takže pěkně v jednu na placu. Po klasickém trojboji a další vyhrané střižbě
(Stříbro měl 100% úspěšnost jak ve střižbě, tak i na útoku…jeho prsty na druhou do outu
nepočítám) jsme na to zase vlítli a tradičně první dva sety byly docela „One man show“
Orionu…jen ten třetí byl napínavej, jak Maxovy trenky…nakonec jsme si urvali výhru
v tiebreaku a mohl přijít na řadu silnější pes. Prostě šest bodíků a výhry 3:1 a 3:0 jsou
naše. Pojď sem kam jdeš!!
Ps. Zakládám charitativní sbírku „Žvejky pro Kachnu“ aby to z něj příště tolik netáhlo.
Oceníme cokoli, co nám pošlete…pro bližší info nám napište nebo se stavte na další zápas
který je 16.12. u nás na Monetovi. Rádi vás uvidíme!!