Upozornění: Žádáme všechny členy TJ Orion Praha, aby nejpozději do 31.7.2021 uhradili členské příspěvky. Více informací zde

v nelidský termín, a to v době oslav 100. let výročí Československa. Rozlosování
je neúprosné, tudíž se v neděli 28. 10. 2018 vyrazilo v časných hodinách směr Sokolov.
Cesta utíkala v poklidu, až na úsek mezi Bochovem a Karlovými Vary, kde nás zastihlo
a velmi překvapilo sněžení. Zatejpovat, zalepit, oblepit, nalepit, zapsat soupisku,
čísla dresů během toho se zbytek týmu rozcvičuje a můžeme se vrhnout na soupeře.
Rozhodčí prosí našeho Fandu, zda by mohl méně prudce smečovat, protože podle rozcvičky
usoudil, že by některým hráčům od soupeře mohl ublížit.

Sestava našeho družstva: Michal Stříbrný – kapitán, na bloku Matyáš Kadlčík a David
Martinkovič, na smeči Fanda Knobloch a Michal Mihaliček, na účku Adam Kohout, na
liberu Kuba Zikeš. Střídali na účko Matěj Podroužek, na blok Fanda Volovecký. Ve druhém
zápase se na bloku vystřídali Fanda s Kubou Zikešem.

V prvním zápase se relativně dařilo na příjmu. Hodnocení příjmu dle statistiky se
pohybovalo v rozmezí známek jako ve škole mezi 2-3. Nebyl to tedy ideální příjem,
ale jelikož všichni víme a známe našeho „odrzlého“ nahrávače, tak to byl příjem,
z kterého Michal ještě dokázal kombinovat. Nekazilo se tolik podání jako v předchozí
sezóně, tak doufám, že nám to chvíli vydrží. Ostatně na trénincích se této herní
činnosti věnujeme opravdu hodně. První zápas jsme tedy vyhráli 3:0 (19, 18, 15).
Ve stejném duchu se odehrával i druhý zápas, kdy se nám rapidně zhoršil příjem.
I tak jsme vyhráli i druhý zápas ve stejném poměru setů 3:0 (19,13,11). Oba dva zápasy
byly velmi rychle odehrány. Každý trval do hodiny od svého začátku, takže ve 13:15 jsme
měli odehraný druhý zápas a vyrazili jsme směrem na Prahu.

Na hřišti se objevila spousta novinek v sestavě. Došlo k maximálnímu možnému využití
hráčů na hřišti i na postech, na kterých již delší dobu nehrají nebo na nich nejsou
zvyklí hrát. Náročnost blokařské pozice si ozkoušel Fanda Volovecký v prvním zápase a
ve druhém zápase nastoupil na tento post Kuba Zikeš, který na tomto postu v žácích hrál
pravidelně. Nestahovali jsme ho ze hry, takže hrál i v zadní části hřiště, což bylo velkou
výhodou mít dvě libera na hřišti. Ve druhém zápase jsme ze hřiště nepouštěli ani Davida
Martinkoviče, který většinou v zadní části hřiště nehraje jakožto blokař, ale je střídán
liberem. Odvedl neuvěřitelnou práci jak na příjmu, tak v poli. Ve druhém zápase jezdil po
zemi také náš nahrávač, který si zapsal nejvíce zákroků v poli. Do zápasu se na post
univerzála dostal v každém setu Matěj Podroužek.

Kapitán družstva k zápasům: Do Sokolova jsme jeli s výrazně oslabenou sestavou. Věděli
jsme, že Sokolov je v tabulce poslední, ale nechtěli jsme to podcenit. První set jsme
plnili to, co jsme si řekli, a to bylo kvalitně přijímat a hrát bez chyb. To se nám dařilo
až na druhý set, kdy jsme měli uprostřed setu výpadek na příjmu, ale naštěstí jsme se opět
chytli, a tak jsme oba dva zápasy vyhráli bez ztráty jediného setu.
Kuba Zikeš hodnotí: První zápas jsme drželi Sokolov pod námi úplně v pohodě, akorát druhý
set nám trochu ze začátku ujel, ale pak jsme soupeře dost výrazně převálcovali. Druhý zápas
byl ještě lepší a soupeře jsme porazili stejně jako v prvním zápase. Byl jsem strašně rád,