v sobotu 11. 11. 2017 na našem domácím hřišti v hale DDM Prahy 12 – Monet.

Sestava domácích: kapitán Michal Stříbrný, univerzál Martin Riesz, blokaři
na liberu Kuba Zikeš. Střídali: Adam Kohout, Adam Nekolný, Dan Slunečko,

Do zápasu jsme vstoupili velmi opatrně, i vzhledem k tomu, že jsme tým Jirkova
na hřišti v podobě bodových „šňůr“ jak na naší straně, tak na straně soupeře.
V prvních setu jsme se tímto způsobem přetahovali, ale do dalších setů jsme
vstoupili s mnohem větší pohodou. Ve třetím setu se na hřiště podívala celá
střídačka, která se svého úkolu zhostila na výbornou a potvrdila, že v případě
potřeby, mohou nastoupit na hřiště všichni. Zvítězili jsme v poměru 3:0 (21,16,17).
Nejvíce bodujícími hráči byl Fanda Knobloch a Tomáš Maixner.

Druhý zápas probíhal od začátku s velkým nasazením našich hráčů. Po dvou odehraných
setech 25:20 a 25:11 se však naši junioři uspokojili s tím, že se jde do posledního
setu, a že je již výhra, jak se říká v kapse, a ono to tak nebylo. Spousta
nevynucených chyb, včetně zkažených podání a vzdor soupeře, nás připravil o třetí
set 22:25. Do čtvrtého setu nastoupili chlapci opět s odhodláním zvítězit, a tak se
také stalo. Poslední set jsme získali v poměru 25:16 a celkově jsme zvítězili 3:1.
Nejvíce bodujícími hráči byli Tomáš Maixner a Fanda Knobloch.

Michal Stříbrný, kapitán hodnotí utkání: „Dvojzápas s Jirkovem pro nás byl dost
nevyzpytatelný, protože nikdo nevěděl, co nás čeká. Naštěstí pro nás, žádný těžký
soupeř to nebyl. První zápas jsme zvládli bez problémů 3:0 a základní sestava se
mohla prostřídat, takže si zahráli všichni. Druhý zápas jsme začali ještě lépe a
po druhém setu jsme jasně vedli 2:0, ale pak přišlo drobné zaváhání v podobě ztráty
třetího setu. Nechtěli jsme ale dopustit žádný tiebreak nebo tahání se o balony
v koncovce, a tak jsme všichni zabojovali a čtvrtý set jsme opět bez větších problémů
vyhráli. Vyzdvihnul bych i výkon lavičky, která se chytla svojí příležitosti při
střídání a plnili zdárně všechny úkoly.“

Tereza Bočanová, asistentka-statistik, hodnotí utkání: „V prvním zápase bych chtěla
vyzdvihnout snižující se kazivost na servisu našich kluků od počátku letošního ročníku
juniorské ligy. Dařilo se vše, na co sáhli, a tak se na hřiště dostali i všichni
střídající hráči a myslím si, že si všichni na hřišti splnili své jasně dané úkoly
vyplývající z jednotlivých postů. Ve druhém zápase se projevil klasický syndrom dobře
a rychle odehraných dvou prvních setů, a naši chlapci propadli iluzi, že budou rychle
ve sprše, doma nebo že vlezou do postele a budou regenerovat po náročných trénincích.
To se jim trošku vymstilo, a tak třetí set prohráli. Ve čtvrtém, ale nenechali nic náhodě,
a tak nás další výhra a další body do tabulky náležitě potěšily.“

Adam Nekolný, střídající blokař, hodnotí utkání: „Sobotní zápas byl dalším krokem
v juniorské lize. Do prvního zápasu jsme skočily s plnou vervou, a to se odrazilo i na našem
vítězství 3:0. V poli jsme pracovali rychle a padlo nám pouze pár balonů. Do druhého zápasu
jsme šli najezení a se stejným optimismem, ale v posledním setu jsme se přecenili a udělali
jsme chyby, které nás donutily hrát další set, který jsme s přehledem vyhráli.“

Orion x Jirkov
Holahej!
Přinášíme vám zvěsti o dalším vydařeném komediálním představení. Hráli jsme doma, což
znamenalo ojnou účast naší fanbase. Většině fanoušků se ale nechtělo vstávat, a tak
bylo na prvním zápase docela mrtvo (ti, co přišli jsou samozřejmě srdcaři). Nám to ale
nevadilo a motivováni vidinou přežrání se v Mekáči jsme naše soupeře porazili 3:0. No
a mohli jsme vyrazit za burgrama (někteří autem, někteří pěšky (viď Slunce)).
S naplněnými žaludky jsme se vrátili do haly, a ještě před rozcvičkou jsme se stihli
natáhnout. Rozležení jsme stihli rychlou rozcvičku, ti šťastnější z nás (těm, kterým
vytrávilo) dokonce i zasmečovali. Tribuna, která teď byla rozhodně plnější, než
v prvním zápase nás namotivovala a my jsme vlétli do zápasu jako namydlený blesk.
Bylo z toho rychlé vedení 2:0. Nebyli bychom to však my, kdybychom nějakou tu klukovinu
neudělali…další set jsme si prohráli zbytečně. Poté jsme dostali instrukce
(je pozoruhodné kolik toho Libor stihne nakreslit za minutu) a nalítli jsme do čtvrtého
setu a přehráli jsme našeho soupeře. Sečteno podtrženo…náš dvojzápas proti Jirkovu
skončil 3:0,3:1 a my si odnášíme 6 bodů. Děkujeme všem, co přišli a držte nám palce na
příští sobotu (hrajeme důležitý zápas proti Kladnu a chtělo by to vyhrát).
Adios

Statistické okénko

První zápas
Orion – 10 zkažených podání, 10x eso, úspěšnost v obraně 57 % – 6 bloků v zápase,
8 chyb v útoku, 56% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce,
40% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce
Jirkov – 13 zkažených podání, 7x eso, úspěšnost v obraně 42 % – 4 bloků v zápase,
5 chyb v útoku, 32% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce,
34% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce

Druhý zápas
Orion – 14 zkažených podání, 13x eso, úspěšnost v obraně 49,5 % – 3 bloky v zápase,
68% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce a 47% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce,
5 chyb v útoku
Jirkov – 13 zkažených podání, 8x eso, úspěšnost v obraně 39,5 % – 2 bloky,
58% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce, 32% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce,