Upozornění: Žádáme všechny členy TJ Orion Praha, aby nejpozději do 31.7.2021 uhradili členské příspěvky. Více informací zde

dkm-20200223-122535komp

Český pohár kadetek a juniorek

24. 2. 2020

O víkendu 22.-23.2.2020 proběhlo další kole ČP (KKY+JKY) v Přerově

O víkendu proběhlo další kolo ČP KKY+JKY, které se tentokrát uskutečnilo v Přerově.
Naše družstvo Orion A hraje ve 2.skupině a dlouhodobě se pohybuje okolo celkového
10.místa.

Výsledkový servis – celková tabulka ZDE

V sobotu 22.2. jsme nastoupili k prvnímu zápasu proti KCM Vysočina. Po nepřesvědčivém
výkonu v prvním setu a vyrovnaném druhém setu (24:26), jsme prohráli 0:2.
Ve druhém zápasu, proti USK Slavia Liberec, bylo vidět, že jsou holky už probuzené
a po stabilním výkonu ho vyhrály 2:0 (25:17 v obou setech).
Třetí sobotní zápas byl poznamenán tříhodinovou pauzou a obědem, po které se nám do
zápasu s Dolním Újezdem nepodařilo vstoupit vůbec dobře a v podstatě jsme v obou setech
jen dotahovali ztrátu a relativně rychle jsme prohráli 0:2 (20:25, 20:25).
V odpoledních hodinách nás už čekaly jen dva zápasy a bohužel s těmi nejsilnějšími soupeři
– domácím Přerovem a Tatranem Střešovice. Nicméně musím holky pochválit za to, jak rychle
se oklepaly z nešťastné prohry s papírově slabým soupeřem a do zápasu s Přerovem nastoupily
s chutí a odhodláním poprat se o co nejlepší výsledek. Díky tomu jsme favorita turnaje
potrápili velmi kvalitním výkonem a po těsně prohraném prvním setu (22:25) jsme svůj výkon
ještě zlepšili a díky druhému vyhranému setu (25:20),jsme zápas dohnali do tiebreaku.
V něm si žádné družstvo nevypracovalo výraznější náskok a nakonec jsme nešťastně prohráli
tím nejtěsnějším rozdílem 14:16 a tím i celý zápas 1:2. Jednoznačně se jednalo
o nejkrásnější zápas celého víkendu, za který si holky určitě zaslouží velkou pochvalu.
Pátý zápas se Střešovicemi se vyvíjel obdobně, prohraný první set, vyhraný druhý set
a následný tiebreak. V něm už byla na našich hráčkách vidět fyzická i psychická únava a přesto,
že pokračovaly v bojovném výkonu z předchozího zápasu, zápas prohrály 1:2 (15:25, 25:23, 6:15).
Neděle pak nabídla naše dva zápasy. První jsme hráli proti Slávii Hr. Králové a opět se nám
podařilo dohnat tento zápas do třísetové bitvy. Bohužel, po vyhraném prvním setu (27:25) nás
ve druhém setu zlomila obrovská chybovost na podání (osm zkažených servisů v jednom setu)
a díky tomu i prohra 16:25, která předznamenala i následný výkon ve třetím, zkráceném setu
a celkovou prohru 1:2.
Poslední zápas víkendu jsme hráli proti Jihlavě. Tento zápas si holky již pohlídaly, hrály
přesvědčivě, kombinovaly různé druhy útoků a dařilo se jim i v poli. Od začátku vedly a první
i druhý set vyhrály s výrazným rozdílem 25:12 a 25:18, tedy celkově 2:0 na sety.
Díky dvěma výhrám, třem prohraným tiebreakům a dvěma prohrám, tedy celkovým 9 bodů, jsme
přivezli domů celkové 5.místo, což odpovídá předvedenému výkonu. Děkuji všem účastnicím,
včetně „maminkovského“ fanklubu, za vzornou reprezentaci našeho oddílu TJ Orion Praha