Upozornění: Žádáme všechny členy TJ Orion Praha, aby nejpozději do 31.7.2021 uhradili členské příspěvky. Více informací zde

Go to content
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

14.10. – další dvojzápas našich juniorů v Plzni!

15. 10. 2017

Další zápasy odehráli naši junioři 14.10. v Plzni s výhrou 3:0 a první prohrou v soutěži 2:3.

V sobotu 14. 10. 2017 jsme vyrazili s juniory na dvojzápas do Plzně.

První zápas jsme začali velmi dobře. Plnili se všechny pokyny, kazilo se málo podání, skládalo se. Zápas jsme vyhráli 3:0 v poměru 25:18, 25:17 a 27:25. Nejlepším hráčem na hřišti byl s 18 body Fanda Knobloch a s 12 body univerzál Martin Riesz (Rysák). Co musíme určitě vyzdvihnout je týmový výkon celého družstva. Velmi dobré příjmy Adama Štočka na liberu a 6 bodů našeho kapitána, nahrávače Michala Stříbrného (Stříbra). Těchto šest bodů získal ze dvou es ze servisu a ze 4 útoků, ke kterým některé příjmy vyloženě vyzývaly.

První zápas se odehrál v sestavě: kapitán Michal Stříbrný na nahrávce, Martin Riesz na „účku“, na útoku Fanda Knobloch a nová posila týmu Tomáš Maixner, na bloku David Martinkovič a Michal Mihaliček, a na liberu Adam Štoček. Střídali Dan Slunečko a Adam Nekolný

Do druhého zápasu jsme nastoupili poněkud rozpačitě. Kupila se chyba za chybou v jednotlivých herních činnostech na hřišti, a to prakticky u všech hráčů. Největší problém dělala přihrávka, nedařila se nahrávka, a tudíž bylo mnoho útoků přerušeno soupeřovým blokem. Ve statistickém okénku níže je patrné, že nás v herních činnostech soupeř převálcoval především v chybovosti na servisu, kterou měl podstatně nižší než naši junioři. V zápase jsme sice nezvítězili, ale za stavu 0:2 na sety pro soupeře napnuli chlapci všechny síly, které měli na to, aby se na soupeře dotáhli a za stavu 2:2 na sety se šlo do tiebreaku. V tom naši junioři podlehli v koncovce 13:15. Myslím si, že z tohoto zápasu odchází chlapci s velkým ponaučením, že ve chvíli, kdy to někomu na hřišti nejde, není úplně dobrým řešením situaci podlehnout, ale pokusit se za pomoci nejen náhradních úderů opět družstvo uklidnit. Chlapcům i tak patří notný kus obdivu za to, že zápas nevzdali a bojovali jako „divocí psi o svou kořist“ až do samotného konce. Nejvíce bodujícími hráči na hřišti byl Fanda Knobloch s 24 body a Tomáš Maixner s 18 body.

Sestava druhého zápasu: kapitán Michal Stříbrný, Tomáš Maixner na „účku“, Fanda a Adam Štoček na útoku, David Martinkovič a Michal Mihaliček na bloku. Střídali Dan Slunečko, Adam Nekolný a Martin Riesz.

Michal Stříbrný, kapitán hodnotí utkání: „Tyto dva víkendové zápasy byly velice rozdílné. Zatímco první jsme Plzeň přejeli 3:0, tak druhý zápas se nesl ve znamení neshod, nekoncentrovanosti a chyb rozhodčího. Tento zápas jsme prohrávali 0:2, sice jsme se s tím snažili něco udělat, ale vyhrát v tiebreaku nám nebylo přáno.“

Fanda Knobloch, nejvíce bodující hráč obou utkání: „První zápas byl tak jak měl být, soupeř se neměl na čem chytit, a my jsme šli bod za bodem. Pár chyb tam bylo, ale to bude vždycky. Vzali jsme to v klidu a s přehledem jsme vyhráli. Druhý zápas jsme se od začátku nechytli hlavně na příjmu, od kterého se odvíjí celá hra a tím pádem jsme set poměrně jednoznačně prohráli. Tuto prohru jsme psychicky příliš nezvládli a trvalo skoro další set, než jsme se dokázali trochu vzpamatovat. Pak jsme dva sety s přehledem vyhráli. V tiebreaku rozhodl hlavně výpadek uprostřed setu, který jsme už nedokázali dohnat. Hlavní slabinou druhého zápasu byla podle mého názoru obrana jak na síti, tak v poli, která mohla být výrazně lepší a nemuseli bychom být tolik napjatí – více příležitostí, více bodů.“

Tomáš Maixner, druhý nejvíce bodující hráč druhého utkání a nováček týmu: „První zápas jsme vyhráli relativně bez větších problémů. Druhý zápas nám ze začátku ujel kvůli nepozornosti na příjmu a útoku, ale ve třetím setu jsme se z toho krásně vyhrabali a připsali si třetí a čtvrtý set na naši stranu. V tiebreaku jsme se potřebovali více vyhecovat, což jsme udělali až ve druhé polovině setu, kdy jsme už moc prohrávali a bylo už pozdě. Myslím, že se z tohoto zápasu musíme ponaučit. Těšíme se ale na další zápas.

Statistické okénko:

První zápas: Orion – 14x eso, 13 zkažených podání, úspěšnost v obraně na síti – 46 %, 61% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce, 47% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce, 13 chyb v útoku

Plzeň: 3x eso, 6 zkažených podání, úspěšnost v obraně na síti – 40 %, 31% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce, 60% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce, 6 chyb v útoku

Druhý zápas: Orion –  13x eso,  18 zkažených podání, úspěšnost v obraně na síti – 39 %, 62% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce, 41% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce, 19 chyb v útoku

Plzeň: 12x eso, 8 zkažených podání, úspěšnost v obraně na síti – 38 %, 53% úspěšnost v útoku po dobré přihrávce, 48% úspěšnost v útoku po špatné přihrávce, 7 chyb v útoku.